Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /mnt/data/accounts/w/webmark/data/www/blog/textpattern/lib/txplib_db.php on line 14
Blog v pavučině
Blog v pavučině je mrtev. Ať žije nový blog Všeho s Mírou
Skočit na obsah Skočit na menu Skočit na vyhledávání

Webové fotoalbum snadno a rychle

Pokud si chcete na vlastním webu udělat fotoalbum a nechcete strávit půl dne konfigurací, vyzkoušejte několik skutečně jednoduchých fotoalb.

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (9) - další užitečné funkce

Ve všech předcházejících článcích jsme si při předvádění jednotlivých regulárních výrazů vystačili pouze se dvěma funkcemi. V tomto článku se proto seznámíme s několika dalšími užitečnými funkcemi pro práci s Perl-compatible regulárními výrazy v PHP. Vzhledem k tomu, že vše, co se týče konstrukce regulárních výrazů samotných, bylo již probráno, budu se při popisování jednotlivých příkladů věnovat hlavně funkcím samým.

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (8) - tvrzení v praxi, podmíněné subvýrazy

V předchozím článku jsme si vysvětlili tvrzení o následujícím (a tvrzení o předcházejícím) a ukázali si jednoduché příklady. Tentokrát se podíváme na příklad z praxe, který ovšem již tak jednoduchý nebude. Budeme testovat platnost registrační značky (bývalé SPZ). V druhé části článku se pak podíváme na zoubek takzvaným podmíněným subvýrazům.

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (7) - lokální modifikátory, tvrzení

Ačkoli jsme se modifikátorům věnovali již ve dvou článcích, vrátíme se k nim i tentokrát a předvedeme si možnost jejich lokálního použití. V druhé části článku pak nahlédneme pod pokličku jedné pokročilé techniky, kterou jsou takzvaná „tvrzení“.

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (6) - speciální typy uzávorkování

Kulaté závorky jsme doposud používali pro ohraničení subvýrazů, a to buď proto, že jsme chtěli subvýraz doplnit kvantifikátorem, nebo proto, že jsme se na řetězec odpovídající subvýrazu chtěli odkazovat pomocí zpětné reference. Kulaté závorky se ale v Perl-compatible regulárních výrazech používají také k sestavení speciálních konstrukcí, které ovlivňují chování regulárního výrazu.

Předcházející