Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /mnt/data/accounts/w/webmark/data/www/blog/textpattern/lib/txplib_db.php on line 14
Blog v pavučině
Blog v pavučině je mrtev. Ať žije nový blog Všeho s Mírou
Skočit na obsah Skočit na menu Skočit na vyhledávání

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (5) - modifikátory a líné kvantifikátory

V předchozím článku jsme nakousli téma modifikátorů, a protože modifikátory jsou příliš velkým soustem pro jeden článek, budeme v tomto tématu pokračovat a ukážeme si další čtyři modifikátory.

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (4) - hranice

Funkčnost regulárních výrazů rozšiřují také takzvané modifikátory, které upravují způsob vyhodnocování regulárního výrazu. Právě modifikátory mohou změnit význam některých metaznaků. Kromě modifikátorů probereme v tomto článku také několik nových konstrukcích pro ukotvování řetězce (nebo jeho částí).

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (3) - subvýrazy a zpětná reference

V tomto článku si ukážeme práci se subvýrazy v praxi a seznámíme se s funkcí pro nahrazování řetězců pomocí regulárních výrazů. Použití této funkce budeme demonstrovat na třech praktických příkladech.

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (2) - praktické příklady

Po úvodním (převážně teoretickém) článku je na čase si ukázat, že to skutečně funguje. Proto si tentokrát předvedeme, jak snadno můžeme zkontrolovat správný zápis telefonního čísla, hesla či URL.

Perl-compatible regulární výrazy v PHP (1) - základní konstrukce

Pravděpodobně mnozí z vás znají použití zástupných znaků „*“ a „?“, například při vyhledávání souborů. Jistě uznáte, že použití takových zástupných znaků (wildcards) je často neocenitelné, přesto nemusí být dostačující, pokud chceme postihnout komplikovanější řetězec. Právě k tomu se nám mohou hodit regulární výrazy.

Následující